דף הבית מאמרים ג'ומלה! עבודה מסודרת עם קבצי CSS רבים
עבודה מסודרת עם קבצי CSS רבים
שישי, 23 נובמבר 2007 21:12

העבודה של הסבת תבניות ג'ומלה! לRTL יכולה להיות מייגעת ואף מתסכלת. לא בגלל הקושי שבפעולת ההסבה, אלא בגלל כמות העבודה והדקדקנות שבדר"כ נדרשת.
למה? מכיוון שלא כל מי שיוצר תבנית לג'ומלה!, עובד לפי כללי סדר כלשהם ובדר"כ מדובר בתבניות שחלקים מקטעי הקוד שלה הועתקו מתבניות ישנות יותר ושם מתחיל כל הבלאגן. מעבר לכל זה, תבנית של כל מערכת ניהול תוכן (CMS) ובפרט של ג'ומלה!, אמורות לתת מענה להרבה סוגים של דפים, עם איזורי תצוגה משתמשים וזו לא משימה פשוטה בפני עצמה, שלא לדבר על בעיות ה-RTL שלא תמיד פשוט להתמודד איתן.
אך עבודת עיצוב האתר לא נגמרת בהסת התבנית, ישנה עוד הרבה עבודה מעבר לזה, בעיקר מכיוון שעדיין מדובר במערכת שפותחה בראש ובראשונה לתת מענה לאלפי השפות, אשר כיוון הכתיבה שלהן הוא LTR ולא RTL כמו השפה העברית.

ברוב המקרים בניית אתר כוללת גם התקנה של כמה רכיבים ותוספות במטרה לעבות את מבנה האתר ולתת לו נפח תוכני. התקנות אלו גוררות עוד עבודת הסבה עבור אותם דפי תצוגה שמתווספים עם ההתקנות אשר מגיעות עם CSS המותאם (שוב) ל-LTR.
המדריך הזה לא מסביר כיצד מבצעים הסבה או מהי הדרך הנכונה, הוא רק נותן נקודת מבט על עבודה מסודרת עם קבצי CSS רבים שאותם יש להסב ובכך לאפשר תחזוקה טובה וקלה יותר של האתר במקרה של שינויים.

המשך יבוא...

עדכון אחרון ב-שני, 26 נובמבר 2007 04:29
 

חיפוש